Ekonomik
          
Zawiercie
WYSIWYG Web Builder
RELACJA Z UDZIAŁU MARLENY MAGIERY W MISTRZOSTWACH ŚWIATA ISF W TURCJI

Aktualności
Krzysztof Wieczorek - 2014
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies.


Świąteczna Praga

Dnia 12 grudnia bieżącego roku o godzinie 5.00 wyruszyliśmy spod budynku szkoły  do Pragi. Choć całkowita ciemność panowała za oknami , wszyscy okazali się  zdyscyplinowani i o odpowiedniej godzinie stawili się na zbiórkę. Autokar również przybył punktualnie, więc o zaplanowanym czasie mogliśmy wyjechać w, jak się potem okazało, długą i dość męczącą podróż. Będąca z nami od początku pani przewodnik starała się zaprzątnąć naszą uwagę, opowiadając ciekawostki dotyczące mijanych po drodze miejsc, przybliżając historię Pragi i zapowiadając, co tam zobaczymy.

Stolica Czech przywitała nas ładną, jak na tę porę roku, choć dość wietrzną pogodą. Dla pani przewodnik, częstej bywalczyni w tamtych stronach, Praga nie miała tajemnic, toteż sprytnie i szybko poruszaliśmy się do kolejnych zaplanowanych miejsc (a było ich niemało jak na tak krótki pobyt). Byliśmy w najważniejszych i najbardziej urokliwych częściach Pragi: na Hradczanach, w katedrze, na Moście Karola, gdzie oglądaliśmy nie tylko piękne rzeźby, ale i mnóstwo przytwierdzonych tam symbolicznych kłódek. Podziwialiśmy panoramę miasta, choć słońce nie chciało jej wyzłocić. W Muzeum Miniatur zastanawialiśmy się nad granicą ludzkich możliwości manualnych. Wiele radości dostarczyło też Muzeum Figur Woskowych, bo możemy poszczycić się zdjęciami ze znanymi osobami ze świata polityki, kultury i sportu. Mogliśmy też wsiąść do samochodu z krecikiem…
Wędrując wśród pięknych kamienic, zwiedzaliśmy miasto i jednocześnie napawaliśmy wzrok magicznymi świątecznymi dekoracjami. Po zmroku wyglądały one bajecznie. Sporo czasu spędziliśmy na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Różnego rodzaju bombki, stroiki i inne gadżety oraz zapach potraw spowodowały, że poczuliśmy, jakby święta już nadeszły.

Po wielogodzinnym zwiedzaniu, mocno zmęczeni, ale zadowoleni, wyruszyliśmy w drogę powrotną wraz z organizatorką tej wycieczki - p. Katarzyną Żbikowską i sprawującymi opiekę paniami: Joanną Nikolin, Małgorzatą Wasik i Beatą Korusiewicz-Dudą.