Ekonomik
          
Zawiercie
WYSIWYG Web Builder
RELACJA Z UDZIAŁU MARLENY MAGIERY W MISTRZOSTWACH ŚWIATA ISF W TURCJI

Aktualności
Krzysztof Wieczorek - 2014
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies.


Ekonomiści  w ZUS Zawiercie.

W dniu 15.09.2017r. uczniowie klasy IIIa kształcący się w zawodzie technik ekonomista, uczestniczyli w praktycznych zajęciach w ZUS O/ Zawiercie.

Pani Dorota Królica zapoznała uczniów z urzędomatem ułatwiającym życie klientom ZUS. To samoobsługowe urządzenie - potocznie zwane zusomatem, które umożliwia złożenie papierowych dokumentów nawet po godzinach pracy instytucji, gdyż dostępne jest przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Urzędomaty są proste w obsłudze: wszystkie polecenia pojawiają się na ekranie dotykowym, a urządzenie podpowiada krok po kroku, co w danym momencie zrobić. Nie tracąc czasu na stanie w kolejce można przy pomocy zusomatu składać wszystkie dokumenty w formacie A4. Po pobraniu dokumentu urządzenie wydrukuje potwierdzenie przyjęcia. Każdy dokument składany przez klienta jest przekazywany do placówki ZUS w formie papierowej i elektronicznego skanu.

Po szkoleniu na sali obsługi klienta , pani Kierownik Inspektoratu ZUS w Zawierciu Anna Pala, przeprwadziła bardzo praktyczne szkolenie dla uczniów Ekonomika. Mieli oni możliwość wypelniania deklaracji zgłoszeniowych i rozliczeniowych ZUS.
Zapoznała uczniów jakie są ułatwienia  dla rozpoczynających działalność gospodarczą. Niezależnie od tego, czy rejestracja działalności nastąpi w CEIDG czy w KRS w ciągu 7 dni od dnia, w którym rozpoczyna się działalność , trzeba zgłosić do ubezpieczenia siebie, pracowników, a także członków rodziny.

Poza tym, pani Anna Pala, poinformowała uczniów , że od 1 stycznia 2018r. płatnik będzie miał indywidualny numer rachunku składkowego.

Poinformowała uczniów też o elektronicznych zwolnieniach lekarskich obowiązujących od lipca 2018r. i założeniu konta na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

Zajęcia były bardzo ciekawe i z pewnością uczniowie dużo skorzystali. Trudne zagadnienia ubezpieczeń pani Anna Pala przekazała w bardzo dostępnej dla uczniów formie.

Koordynatorami wycieczki naukowej były panie : Iwona Francik Radosz i Milena Koronowicz.

7